Son zamanlarda forumda konu başlıkları ve kategoriye göre konu düzenlemelerinde hatalar görüyorum. Bunu moderatörlerinde yaptığını görmekteyim. Onun için bu konuyu açma gereği hissettim. Artık konu açarken aşşağıdaki belirttiğim özelliklere uyarak yaparsanız, daha düzenli ve daha hızlı yükselen bir foruma sahip olabilir.

1) Konu açtığınızda başlıkta tüm kelimelerin sadece ilk harflerini büyük yazınız.
2) Hiç bir konunun başlığındaki tüm harfleri büyük yazmayınız.
3) Konu başlığında ! / * \ } = gibi karakterler kullanmayınız.
4) Özellikle üyeler; mesajınızdaki tüm harfleri büyük yazmayınız hakaret olarak düşünülebilir ve ceza alabilirsiniz.
5) Mesajlarınızda büyük punto gerekmedikçe kullanmayınız.
6) İstek bölümü olmayan yerlerde istek, yardım gibi konu açanların konularını doğru yere taşıyıp üyeye özel mesaj ile tekrar yapmaması hususunda bilgi veriniz.
7) Konularınızda görselliği abartmadan sade ve özenli konular açınız.
8) Küfür eden üyelerin mesajlarını cezalandırmayı/şikayet etmeyi unutmayıp aynı zamanda yetkililerin o mesajları "düzenlendi" olarak değiştirmesi gerekmektedir.
9) Konu başlığının sonuna . (nokta) kullanmayınız.
10) Konu başlıklarında birbirinden farklı özellikler belirtirken - (tire) veya | (boru) kullanınız.
Kod:
Örnek;
Konu Adı | Tarih
11) Ayrıca açtığınız konuların başlıklarında "xxx Farkıyla" veya konuyu açan kişinin adı başlıkta olmamalı. Bu tür konuların görüldüğünde düzenleyeniz veya bildiriniz.
12) 3-5 kelimeyle oluşturulmuş konuların düzenlenmesi, görsellik katılması...